אמנות בינלאומית שמקורה במזרח, היוצרת סביבה תומכת מבחינה אנרגטית, באמצעות ארגון מרחב חיים מאוזן, תומך והרמוני, ע"י שימוש בצבע, סידור רהיטים, כיווני אור, קביעת פתחים ועוד.
האדם הוא חלק מהטבע, לכן הוא חש חיבור אנרגטי למרחב. בביתנו, כמו בגופנו, זורמת אנרגיית החיים. הסינים מכנים אותה "צ'י".
על מנת להבטיח לעצמנו תיאום גופני ונפשי, עלינו לתת ל"צ'י" לנוע בחופשיות. ארגון בית באופן לא מאוזן, וחסימות אנרגטיות שונות, מפריעות לזרימת הצ'י ו"תוקעות", ביחד עימו, גם את חיינו. לעומת זאת, מרחב נקי ומסודר, שבו פתרונות אחסון נוחים, סידור ארונות ועיצוב נכון – משפיע על כל תחומי חיינו ויוצר בהם איזון ושפע.
חסימות במרחב הן אחד הנושאים החשובים והבסיסיים ביותר בתורת הפאנג שוואי.
חסימה אנרגטית במרחב נוצרת בחללים בהם מצטבר אבק לאורך זמן, דבר המדומה לעודף כולסטרול בגוף האדם. כשאנחנו חוסמים חלל מסוים זה עוצר את זרימת האנרגיה בו ופועל בדיוק כמו חוסם עורקים.
בתרבות המזרח נהוג לעשות "פאנג שוואי" פעמיים בשנה. פעם אחת בתחילת השנה הסינית החדשה (4/2) ופעם נוספת במהלך השנה. מה שבפועל עושים זה לשחרר את החסימות במרחב ע"י דילול חפצים או במילים אחרות סידור הבית.
אנשים רבים אוהבים לשמור ספרים רבים לאורך זמן ומתקשים להיפרד מהם. ספרי ילדים (כאשר "הילדים" כבר באוניברסיטה) אנציקלופדיות ישנות (כל המידע זמין היום באינטרנט) סדרות של מגזינים ועוד ועוד. אנו נוטים לחשוב שאולי יום אחד נרצה לחזור ולקרוא אותם, ומה יהיה אם הם לא יהיו?
אז ככה – ספרים זה ידע. אין ספק שידע משמש משאב חשוב לכל אחד, אבל כאשר אנו מעבירים ידע זה הלאה אנו למעשה מפנים מקום לידע חדש להיקלט.
בחדרי ילדים יש נטייה לשמור את כל הפיצ'פקעס שהילדים מביאים מימי ההולדת ומרשתות המזון המהיר כדי למנוע דרמה קשה במקרה והילד ייזכר בצעצוע ויבקש אותו. חשוב להבין שאצל ילדים יש "חיישנים" רגישים במיוחד, וכאשר אנחנו יוצרים בחדרם עומס של גירויים וחסימות, זה משפיע עליהם באופן ישיר על הבריאות , ההתפתחות ויכולת הריכוז והמיקוד.
במהלך סידור חדר ילדים חברת לצאת מהבלגן מטפלת גם בנושא זה.
חשיבות סידור ניירת – עוד סוג של מרחב שכדאי לשים עליו את הדגש הוא חדר העבודה או המשרד. במקומות אלו אנו למעשה מייצרים את השפע. חסימה במשרד זה בעיקר עודף ניירת שלא בשימוש ואי סדר מוחלט על שולחן העבודה.
לאלו שאוגרים את עומס הניירת יש טענה קבועה שהם "יודעים בדיוק איפה נמצא כל דבר".
מה שהם לא תמיד יודעים זה שחסימות אלו מגבילות את יכולת הייצור והיצירתיות שלהם.
מעבר דירה היא הזדמנות מצוינת לרענן את כל תחומי חיינו ולהתחדש, ולא תמיד יש ביכולתנו ליישם את מה שההיגיון מבין ויודע, וכאן זה המקום לקבל עזרה מקצועית בסדור וארגון יעיל של המרחב. זוהי אחת ההשקעות שתניב עבורכם הרבה מאד תועלת ותשפר את איכות החיים שלכם באופן משמעותי.
חברת לצאת מהבלגן  פועלת בשיתוף עם יועצי פנג שוואי בכירים:
כותבת המאמר: לידר ציבר, בעלת תואר במדעי המדינה וסוציולוגיה, אוניברסיטת בר אילן, יועצת בכירה ומדריכת פנג שוואי קלאסי, בעלת דיפלומה בינלאומית מטעם המרכז ללימוד וחקר הפנג שוואי בראשותו של מאסטר ג'וזף יו. יועצת למגזר הציבורי והפרטי, מדריכת סדנאות ושותפה בהקמת המרכז הבינלאומי הראשון בישראל ללימוד פנג שוואי קלאסי. בת 40 נשואה + 3 ילדים.
לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ ראשוני, ללא כל התחייבות, ניתן לפנות:
בטלפון: 0544492123 או באינטרנט: www.li-dar.co.il
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support