בשיטת "עשה בעצמך" אתם לומדים להכיר טוב יותר את צרכיכם, מגבלותיכם ומבצעים חלוקת תפקידים. ככה גם תוכלו להגדיר לעצמכם ומתוך כך לעוזרת את סדרי העדיפויות שלכם.
ישנו מושג "להכין את הבית לעוזרת", ואני קוראת לכך "לעזור לעוזרת". אם אין לכם בעיה לשטוף כלים, או פשוט קיים מדיח בבית, חבל יהיה אם העוזרת תעמוד כל פעם ותדיח כלים במשך שעה.
נצלו את זמנה ואת כספכם למטלות חשובות יותר ופשוט השאירו כיור נקי מכלים.
אולם אם קיפול כביסה היא מטלה ממש קריטית בעבורכם, הגדירו זאת מראש וקחו בחשבון שזמנה של העוזרת ותקציבכם כאמור מוגבל ותצטרכו להתפשר בנושא אחר.
רבים רואים את העזרה במשק הבית לא רק כניקיון הדירה אלא מצפים לניסים ונפלאות בתחום הסדר. אולם לא כל עוזרת היא גם מסדרת מופלאה, ושוב, הבית הוא ביתכם. אל תצפו שהיא תדע לאן הולך כל דבר.
מנגד, במידה ואינכם רוצים שתיגע באזור מסוים. למשל בשולחן העבודה ואזור המחשב. הקפידו לציין זאת מראש.
פעם, פעמיים ראשונות כדאי לפחות בשעה הראשונה להיות עם העוזרת, להראות לה היכן מונחים הדברים ומה סדרי העדיפויות שלכם.

כיצד משיגים עוזרת?
אז כמובן גם כאן כמו בהרבה תחומים השיטה של "פה לאוזן" והמלצות חברים עושה פלאים. במידה ותסכימו להתפשר על יום ולא תתעקשו על ימים חמישי או שישי, מן הסתם יהיה לכם קל יותר למצוא מישהי מתאימה.
כיום קיימים ברשת האינטרנט אתרים רבים  שהם למעשה מאגר כוח אדם לעוזרות. כאן החיסרון הוא אמינות המידע וללא האפשרות לקבל המלצות מחברים/מכרים קרובים.
ישנן חברות המתמחות בהעסקת כוח אדם לניקיון. התעריף לשעה יהיה גבוה מהממוצע בענף וכן ייקבע מינימום שעות להעסקה. לרוב, באם אין לכם צמוד קרקע עם שלושה מפלסים, מינימום השעות אשר תתבקשו לשלם בעבורן יהיה גבוה בהרבה מצרכיכם האמתיים. היתרון הוא בכך שכל ההתקשרות למעשה מתבצעת מול החברה ולא מול העובד/ת.
במידה והתגלתה מועמדת רצינית לתפקיד הנכסף של העוזרת שלכם – אל תשאירו דברים ליד המקרה. סכמו מכסת שעות וגובה שכר.
כיום בישראל חובה על כל מעסיק לדאוג לתנאים סוציאליים בעבור עובד משק הבית. לכן כאשר אתם מסכמים שכר שעה, סגרו את כל הקצוות ובדקו האם יש צורך בתשלומים נוספים כגון: נסיעות וביטוח לאומי (חובה!)
ודאו שמדובר בעובדת חוקית. בעת העסקת עוזרת בית יש לפתוח עבורה תיק בביטוח לאומי. לשם כך כל עוזרת צריכה להעביר מספר תעודת זהות.
הקנסות כיום על העסקת עובדים זרים ללא רישיון גבוהים מאוד!!!
אמון – זו שאלת השאלות ואין דרך לדעת מראש. סמכו פשוט על המלצות והאינטואיציה שלכם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support